fa
fa
fa فارسی
[df-form]
[dm-page]

رله بی متال را بیشتر بشناسید!

در این مقاله قرار است در مورد رله بی متال با شما صحبت کنیم.

رله یک سوئیچ الکتریکی است. بسیاری از رله ها از الکترومغناطیس برای به کار اندازی یک سوئیچ مکانیکی استفاده می کنند در حالیکه کارکرد آن مانند رله های حالت جامد است.

رله بی متال
رله بی متال

رله بی متال چیست

رله ها در جاهایی که کنترل یک مدار توسط سیگنال جریان کم جداگانه ضروری می باشد یا جایی که مدارهای چندگانه باید توسط یک سیگنال کنترل شوند استفاده می شوند. اولین رله ها در مدارهای تلگراف راه دور به عنوان تقویت کننده مورد استفاده قرارمی گرفتند: سیگنال ورودی را از یک مدار تکرار گرفته و دوباره آن را در یک مدار دیگر بارگذاری می کردند. رله ها به طور گسترده در مبادلات تلفنی و رایانه های اولیه برای انجام عملیات کاربردی مورد استفاده قرار گرفتند.

 

رله های افزایش بار گرمایی بی متالیک bimetallic thermal overload relays دارای حفاظت از کلاس 10 یا کلاس 20 با تنظیم مجدد خودکار و دستی و مکانیسم بدون سفر trip-free mechanism است. این رله های اضافی با دمای محیط جبران می شوند و با حفاظت بی نظمی فاز یا بدون آن در دسترس می باشند. این جزء به عنوان جایگزینی در یک استارتر یا به عنوان یک آداپتور رله دارای اضافه بار در دسترس می باشد. محصول رله بی متال را از این قسمت میتوانید تهیه کنید.

 

یک رله اضافه بار دوطرفه bimetallic overload relay شامل یک عنصر گرم کن کوچک است که به صورت سری با موتور و نوار دو رنگی که می تواند به عنوان یک تریپ لور استفاده شود. نوار بی متال bimetal strip از دو فلز متفاوت متصل شده است. این دو فلز دارای ویژگی های مختلف حرارتی هستند، به طوری که نوار دو جداره زمانی که حرارت داده می شود با سرعت مشخصی خم

 

می شود. در شرایط کاری عادی، گرمای تولید شده توسط هیتر کافی نیست که نوار دوقلوی آن را خنثی کند تا رله بار اضافی را خاموش کند. با افزایش جریان، گرما نیز افزایش می یابد. هرچه نوار بی متال گرم تر باشد، بیشتر خم می شود

رله های اضافه بار مجهز به نوار بی متال.

در شرایط اضافه بار، گرمای تولید شده از هیتر، باعث می شود که نوار دوقطبی خم شود تا مکانیزم قطع شود وموتور متوقف شود. برخی از رله های اضافه بارمجهز به نوار بی متال برای تنظیم مجدد مدار به طور خودکار و زمانی که نوار بی متال سرد شده است و دوباره تغییر می کند و موتور را مجددا به کار می اندازد طراحی شده اند . اگر علت بار اضافی هنوز وجود داشته باشد، رله دوباره بارگذاری می شود و در فواصل داده شده بازنشانی می شود. باید در انتخاب این نوع رله دقت کافی شود، زیرا تکرار بازیافت در نهایت به موتور آسیب می رساند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جهت مشاهده جدید ترین لیست های قیمت و راهنمایی خرید بهترین برندهای برق صنعتی شماره خود را در فرم زیر وارد و ارسال نمایید