fa
fa
fa فارسی
[df-form]
[dm-page]

راهنمای نصب و تنظیمات کلید برق شهر – ژنراتور هوشمند چینت سری N

در این نوشتار از الکتروشایلی به تنظیمات کلید چنج اور چینت سری N خواهیم پرداخت.

لطفا هنگام نصب به نکات زیر توجه بفرمائید:

کلید سمت چپ مربوط به برق شهر و کلید سمت راست مربوط به ژنراتور میباشد.
برق ورودی کلیدها باید از ترمینال بالا باشد و خروجی از پایین. در کلیدهای سه پل، قسمت بالا مابین دو کلید ترمینال نول قرار دارد که باید نول برق شهر و نول ژنراتور توسط سیم به این ترمینالها متصل شود. در صورتیکه سیم نول به این ترمینال متصل نشود ولتاژهای اندازه گیری شده توسط کنترلکننده
اشتباه خواهد بود و موتور کلید عمل نخواهد کرد.

با فشار دادن دکمه AUTO/MANU روی کنترل کننده می توان کلید را در حالت اتوماتیک و دستی قرار داد و هر دو حالت در قسمت بالای صفحه نمایشگر نشان داده خواهد شد.

در حالت اتوماتیک، بدون حضور اپراتور کلید عمل قطع و وصل را انجام می دهد.

در حالت دستی با فشار دادن دکمه ی Nدر صورتیکه ورودی شهر برقدار باشد کلید برق شهر وصل میشود و با فشار دادن دکمهی R در صورتیکه ورودی ژنراتور برقدار باشد کلید ژنراتور وصل میشود. با فشار دادن دکمه OFF کلید در حالت قطع قرار میگیرد.

زمانیکه ورودیها بی برق هستند با استفاده از دسته مخصوص که به همراه کلید می باشد امکان قطع و وصل کلیدها وجود دارد.

نمایشگر کلید در سطر بالا ولتاژهای برق شهر را به ترتیب نشان می دهد و در سطر پایین ولتاژهای ژنراتور. در صورت وصل بودن هر کدام از کلیدها چراغ ONدر مقابل سطر ولتاژ روشن می شود و در صورت قطع بود چراغ .OFF در صورتیکه تیغه استارت ژنراتور توسط کلید وصل شده باشد چراغ GENERATOR چینت الکتریک در پایین صفحه نمایشگر روشن می شود.

اور

با فشار دادن دکمه SET روی کنترلکننده وارد منوی تنظیمات میشویم. در بخش تنظیمات با فشردن فلشهای چپ و راست ( Nو )R امکان مشاهده تنظیمات A1 تا A9 وجود دارد و در هر بخش با فشردن فلشهای بالا و پایین ( QUERYو )OFF امکان تغییر تنظیمات وجود دارد. تنظیمات نه گانه کلید به شرح زیر میباشد:

A1
تنظیم کاهش ولتاژ برق شهر از 160 تا 200 ولت.

A2
تنظیم اضافه ولتاژ برق شهر از 240 تا 290 ولت.

A3
زمان تاخیر جابجایی از برق شهر به ژنراتور از صفر تا 180 ثانیه (پس از استارت ژنراتور و رسیدن به ولتاژ نامی در صورت خطا در ورودی برق شهر)

A4
تنظیم کاهش ولتاژ ژنراتور از 160 تا 200 ولت.

A5
تنظیم افزایش ولتاژ ژنراتور از 240 تا 290 ولت.

A6
تنظیم زمان برگشت از ژنراتور به برق شهر (در صورتیکه ورودی برق شهر عادی شود) از صفر تا 180ثانیه.

A7
تنظیم زمان تأخیر استارت ژنراتور از صفر تا 180 ثانیه.

لازم بذکر است در صورتیکه منبع تغذیه 24V DC به کلید متصل شود امکان تنظیم نمودن این بخش وجود دارد، اما در صورتیکه منبغ تغذیه 24V DCبه کلید متصل نشود این تنظیم صفر ثانیه خواهد بود و در صورت بروز مشکل برای ورودی برق شهر تیغه استارت ژنراتور بدون تأخیر وصل میشود.

A8
تنظیم زمان تأخیر خاموش شدن ژنراتور پس از عادی شدن ورودی برق شهر و وصل شدن کلید برق شهر از صفر تا 180 ثانیه

A9

تنظیم نمودن نوع ورودیهای کلید:

در صورتیکه ورودی هر دو کلید برق شهر باشد این پارامتر باید روی 0تنظیم شود.

در صورتیکه ورودی هر دو کلید از ژنراتور باشد این پارامتر باید روی 1تنظیم شود.

در صورتیکه ورودی کلید سمت چپ برق شهر و کلید سمت راست ژنراتور باشد این پارامتر باید روی 2تنظیم شود.

در قسمت پایینی کنترل کننده ترمینالهای سیگنال وجود دارد که به شرح زیر هستند:

ترمینالهای 101 تا 104 مربوط به برق شهر هستند و مشخص کننده برقدار بودن ورودی برق شهر 102 وصل بودن کلید برق شهر 103 و تریپ دادن کلید برق شهر 104 هستند.

ترمینالهای 201 تا 204 مربوط به وضعیت برق ژنراتور هستند و مشخص کننده برقدار بودن ورودی ژنراتور 202 وصل بودن کلید ژنراتور 203 و تریپ دادن کلید ژنراتور 204 هستند.

ترمینالهای 301 و 302 جهت اتصال منبع تغذیه DC 24V هستند. در صورتیکه منبع تغذیه به این ترمینال متصل نشود کلید عملکرد عادی خود را انجام میدهد و صرفا در صورتیکه برق ورودی قطع شود یا ایراد پیدا کند زمان تأخیر استارت ژنراتور صفر ثانیه خواهد بود.

در صورتیکه ترمینالهای 401 و 402 که در قسمت پایینی کنترل کننده قرار دارند به هم متصل شوند کلید در حالت قطع قرار می گیرد و برای وصل مجدد باید ترمینال های 401و 402از هم جدا شده و یکی از دکمه های روی کنترل کننده توسط اپراتور فشار داده شود. ترمینالهای 501تا 503مربوط به استارت ژنراتور هستند. زمانیکه ورودی برق شهر قطع می شود یا دچار ایراد میشود تیغه 502 به 503 متصل میشود که میتوان از آن در مدار استارت ژنراتور استفاده کرد. زمانیکه برق شهر به حالت عادی بر میگردد پس از کلیدزنی و گذشت زمان تأخیر در خاموش شدن ژنراتور این تیغه جدا می شود.

1231341241

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جهت مشاهده جدید ترین لیست های قیمت و راهنمایی خرید بهترین برندهای برق صنعتی شماره خود را در فرم زیر وارد و ارسال نمایید