021-66170062

استعلام و خرید سریع

021-66170062

استعلام و خرید سریع

جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

در این مطلب از بلاگ آموزشی الکتروشایلی میخواهیم نگاهی داشته باشیم به تنظیمات رگولاتور خازنی چینت الکتریک سری JKF

لطفا هنگام نصب و سیم کشی به نکات زیر دقت بفرمائید:

محل قرارگیری ترانس جریان (CT) به گونه ای باشد که کل جریان شامل جریان تمامی مصرف کننده ها به علاوه جریان بانک خازنی از آن عبور کند. فازی که ترانس جریان روی آن قرار میگیرد نباید به عنوان تغذیه رگولاتور استفاده شود. از دو فاز دیگر باید به عنوان تغذیه رگولاتور (ترمینالهای)Us1, Us2 استفاده شود. در غیراینصورت ضریب توان نمایش داده شده توسط رگولاتور اشتباه خواهد بود.

ترتیب پله ها باید از کوچک به بزرگ باشد، به این معنی که کوچکترین خازن در پله اول قرار بگیرد. رگولاتور قابلیت ورود و خروج پلههای خازنی را بصورت اتوماتیک و دستی دارد.
زمانیکه برق تغذیه وصل می شود بعد از ۵ ثانیه رگولاتور شروع به کار در حالت اتوماتیک می کند.  برای تغییر حالت از اتوماتیک به دستی یا بالعکس دکمه
SETرا یکبار فشار دهید، در حالت اتوماتیک چراغ AUTO و در حالت دستی چراغ MANU روشن می شود.

CHINT 6 STEP REGUL222ATOR

برای ورود به منوی تنظیمات ابتدا وارد حالت دستی شوید (یکبار دکمه SET را فشار دهید) سپس دکمه SET را برای ۳ثانیه نگه دارید، در این حالت چراغ SETTING روشن می شود.

در حالت تنظیمات چنانچه ۴۰ثانیه دکمهای فشار داده نشود رگولاتور از حالت تنظیمات خارج میشود و در حالت اتوماتیک قرار میگیرد.
در حالت تنظیمات با فشردن دکمه
SET می توانید مقدار تنظیم شده هر پارامتر را مشاهده نمائید و با استفاده از دکمه های و +می توانید مقادیر را تغییر دهید. پس از تنظیم نمودن هر پارامتر با فشردن دکمه SET پارامتر بعدی نمایش داده می شود.

تنظیمات پارامترها:

F-0
این پارامتر نوع تنظیمات را مشخص میکند چنانچه روی عدد ۱ تنظیم شود به معنی کاملاً اتوماتیک است و دیگر نیازی به وارد کردن ظرفیت پله ها نمیباشد و درصورتیکه روی عدد ۰تنظیم شود به معنی تنظیمات دستی است و باید ظرفیت کوچکترین پله بصورت دستی وارد شود.


F-1
در این بخش ظرفیت کوچکترین خازن موجود در بانک خازنی را برحسب کیلووا وارد می کنیم. در صورتیکه پارامتر F-0روی ۱تنظیم شده باشد، امکان تنظیم پارامتر F-1وجود ندارد.


F-2
در این قسمت ضریب توان مطلوب از ۰٫۸۵سلفی تا ۰٫۹۵خازنی قابل تنظیم می باشد، علامت به معنی خازنی است. پیشنهاد میگردد این عدد بین ۰٫۹۲ سلفی تا ۰٫۹۵ سلفی تنظیم شود.


F-3
در این بخش زمان تأخیر برای ورود و خروج پلههای خازنی برحسب ثانیه تنظیم میشود. پیشنهاد میشود این عدد روی ۶۰ثانیه تنظیم شود.


F-4
در این قسمت حداکثر ولتاژ مجاز شبکه برای حفاظت اضافه ولتاژ از ۴۰۰ تا ۴۵۶ ولت قابل تنظیم میباشد. درصورتیکه ولتاژ شبکه از عدد تنظیم شده در این بخش بیشتر شود، تمام پلههای خازن که در مدار هستند بصورت اتوماتیک قطع خواهند شد.


F-5
در این پارامتر تعداد پله های بانک خازنی تنظیم میشود. برای رگولاتورهای ۶پله از ۱تا ۶ و برای رگولاتورهای ۱۲پله از ۱تا ۱۲ قابل تنظیم میباشد.

خطاها:

ردیف شرح خطا علت
۱ تغذیه رگولاتور وصل شده است و پس از ۵ ثانیه هنوز علامت “۱” نمایش داده میشود. جریان ثانویه ترانس جریان (CT) کمتر از ۱۵۰میلی آمپر می باشد یا در مسیر اتصالات ترانس جریان مدار باز وجود دارد.
۲ علامت “۰” روی صفحه نمایش ثابت شده است جریان ثانویه ترانس جریان بیشتر از ۶آمپر میباشد و نسبت تبدیل ترانس جریان خیلی کم است. لازم است که ترانس جریان با نسبت تبدیل مناسب جایگزین شود.
۳ علامت “U” روی صفحه نمایش ثابت شده است ولتاژ تغذیه رگولاتور کمتر ۷۸ درصد ولتاژ نامی یا بیشتر از مقدار تنظیم شده در پارامتر F-4میباشد.
۴ با ورود هر تعداد پله های خازنی هیچگونه تغییری در مقدار Cosɸ مشاهده نمی شود محل نصب ترانس جریان (CT) صحیح نمیباشد. ترانس جریان باید در جایی نصب شود که کل جریان شامل جریان مصرف کننده به علاوه جریان خازن از آن عبور کند.
۵ بدون اینکه هیچکدام از پله های بانک خازنی وصل باشد، Cosɸ خازنی نشان داده میشود. سیم کشی رگولاتور دقیقا مطابق نقشه اجرا نشده است. به احتمال زیاد از فازی که ترانس جریان روی آن قرار داده شده است به عنوان تغذیه رگولاتور استفاده شده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هفت =

فهرست مطالب

021-66170063

واحد فروش / فنی

0912-6398961

واحد فروش / واتساپ

021-66170064

واحد فروش / فنی

0910-7249074

واحد فروش / واتساپ

جهت مشاهده جدید ترین لیست های قیمت و راهنمایی خرید بهترین برندهای برق صنعتی شماره خود را در فرم زیر وارد و ارسال نمایید

الکتروشایلی