fa
fa
fa فارسی
ورود / عضویت
کد تأیید به شماره شما ارسال می شود
Proceed With WhatsApp
ارسال مجدد کد یکبار مصرف(00:60)
تنظیمات سافت استارتر زیمنس-تنظیمات سافت استارتر زیمنس

تنظیمات سافت استارتر زیمنس را از اینجا بخوانید

در این مقاله تنظیمات سافت استارتر زیمنس را یاد خواهید گرفت. این تنظیمات برای دو مدل SIRIUS 3RW30 و 3RW40 کاربرد دارد و شما میتوانید برای تنظیمات سافت استارتر این دو مدل از این مقاله استفاده کنید.

6 فاکتور اساسی برای تنظیمات سافت استارتر زیمنس

  1. اندازه نامی موتور
  2. ولتاژ اولیه
  3. ولتاژ Step Down
  4. شیب شروع (START)
  5. شیب توقف (STOP)
  6. محدوده جریان

تنظیمات ولتاژ اولیه سافت استارتر زیمنس

گشتاور پیاده نامی است که به تنظیمات اولیه ولتاژ می گویند. ولتاژ اولیه دقیقا نقطه‌ای است که شیب START و STOP آغاز می شود. توصیه می کنیم سطح ولتاژی را به گونه‌ای تنظیم نمایید که به قدر کافی زیاد باشد تا موتور قدرت تیک اف مستقیم را داشته باشد. مزیت این مشخصه جلوگیری از گرمایش غیر ضروری‌ست.

تنظیمات شیب START سافت استارتر

این تنظیمات مربوط به مدت زمانی است که ولتاژ از مقدار اولیه آغاز شده تا به ولتاژ کامل برسد. مدت زمان صعود باید کوتاه باشد. به همین علت است که سبب افزایش دمای غیر ضروری می شود و به دنبال آن رله های اضافه بار به صورت خطرناک عمل می کند و احتمال خارج شدن موتور از مدار را افزایش می‌دهد.

تنظیمات شیب STOP سافت استارتر

این شیب را هنگامی نیاز خواهید داشت که در نظر دارید موتور به صورت نرم متوقف شود. بر خلاف شیب استارت، موتورها از ولتاژ کامل به صفر می رسند.

در صورتی که در تنظیمات شیب STARAT موتور از صفر به ولتاژ کامل می رسد. تنظیم کردن شیب در مقدار صفر به صورت مستقیم و بی وقفه خواهد بود.

تنظیمات محدوده جریان

هنگامی به این تنظیمات نیاز خواهید داشت که جریان راه اندازی موتور را به صورت محدود تنظیم کنید. البته به جز این مورد، در زمان پروژه های سنگین که دسترسی به استارت صحیح با تنظیم کردن ولتاژ اولیه و شیب استارت به تنهایی امکان‌پذیر نباشد.

تنظیمات محدوده جریان راه اندازی موتور به این صورت است که زمانی که جریان به محدوده تعیین شده خود برسد، تنظیمات سافت استارتر موقتا افزایش ولتاژ را متوقف می کند تا جریان افت کرده و به زیر محدوده حداکثر تنظیم شده برسد.

سپس شروع به افزایش ولتاژ تا رسیدن به مقدار نهایی آن می کند. این نکته را به خاط داشته باشید که نمی توانید این مشخصه را در همه مدل های سافت استارتر ها بیابید.

تنظیمات ولتاژ Step Down

اگر بخواهیم این ولتاژ را معرفی کنیم، باید یک نوع ولتاژ شیب توقف معنا کنیم. این ولتاژ این امکان را در اختیار شما می گذارد که ولتاژ را به گونه ای تنظیم نمایید که در سطح ولتاژ کم قرار گیرد و سرعت موتور با دریافت فرمان توقف شروع به کاهش ناگهانی کند. این ولتاژ در توقف پمپ ها نقش مفیدی را ایفا می‌کند.

تنظیمات نامی موتور سافت استارتر زیمنس

جریان نامی موتور بر روی تنظیمات سافت استارتر را برای موتور مورد استفاده تنظیم نمایید. با تنظیم کردن آن در مقادیر دیگر از جمله Trip و … تاثیر به سزایی ایجاد می‌شود.

ممنون که تا انتهای توضیحات تنظیمات سافت استارتر زیمنس همراه الکتروشایلی بودید. از اینجا میتوانید در مورد شرکت زیمنس و محصولات آن هم اطلاعات بیشتری کنید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جهت مشاهده جدید ترین لیست های قیمت و راهنمایی خرید بهترین برندهای برق صنعتی شماره خود را در فرم زیر وارد و ارسال نمایید