021-66170062

استعلام و خرید سریع

021-66170062

استعلام و خرید سریع

جستجو کردن
Close this search box.

فهرست مطالب

شرکت زیمنس یکی از پیشگامان جهانی در زمینه فناوری‌های پیشرفته و راه‌حل‌های نوین در صنعت، انرژی و بهداشت است. با بیش از ۱۷۰ سال تجربه، زیمنس به عنوان یکی از برندهای معروف و مورد اعتماد در سطح جهان شناخته می‌شود. این شرکت با محصولات و خدمات خود در زمینه‌های متنوع، در ارتباط با توسعه پایدار، نوآوری‌های صنعتی و بهبود عملکرد شبکه‌های برق به عنوان یک شریک استراتژیک برای صنایع مختلف شناخته شده است.

در این مقاله، به معرفی شرکت زیمنس و محصولات برتر آن خواهیم پرداخت. محصولات زیمنس از جمله انواع سیستم‌ها، تجهیزات و راه‌حل‌های پیشرفته برق و الکترونیکی در بخش‌های صنعت، انرژی و بهداشت می‌باشند. با دستیابی به اطلاعات جامع و دقیق درباره محصولات زیمنس، می‌توان تأثیرگذاری و کیفیت بالای این محصولات را در حوزه‌های مختلف برق و الکترونیک تحت بررسی قرار داد و درک کاملی از نقش زیمنس در پیشرفت و توسعه صنایع مختلف کسب کرد.

محصولات زیمنس شامل تجهیزات و سیستم‌های متنوعی هستند که در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، انرژی، حمل و نقل، بهداشت و ساختمان استفاده می‌شوند.

بروز شده تا این قسمت تاریخ ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

کار زیمنس siemens از کجا شروع شد؟

شرکت زیمنس و هالسکه (SIEMENS, Halske)توسط دو شریک به نام‌های ورنر فون زیمنس و یوهان جورج هالسکه در اکتبر ۱۸۴۷ تاسیس شد. این شرکت بری اولین بار خط تلگراف از راه دور را در اروپا و با فاصله ۵۰۰ کیلومتری از برلین تا فرانکفورت ایجاد کرد.

در سال ۱۸۶۷ شرکت زیمنس siemens به فراتر از مرزهای آلمان فعالیت خود را گسترش داد و خط تلگراف بین المللی با فاصله ۱۱۰۰۰ کیلومتری از لندن تا کلکته هندوستان را تاسیس کرد. در سال ۱۸۹۷ شرکت زیمنس siemens و هالسکه با شرکت دیگری به نام شوکرت (Schuckert) ادغام شدند تا شرکت بزرگ زیمنس- شوکرت را با بیش از ۳۴۰۰۰ کارمند تاسیس کنند. این شرکت به لحاظ تعداد کارمند هفتمین شرکت بزرگ آلمانی محسوب می‌شد.

در دهه‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ میلادی این شرکت تصمیم به تولید رادیو، تلویزیون و میکروسکوپ الکترونی کرد و بدین ترتیب به تولید محصولات در حوزه الکترونیک و مخابرات ورود پیدا کرد.

فعالیت‌های شرکت زیمنس siemens در سال‌های ۱۹۴۵ تا ۲۰۰۱

در اوایل دهه ۱۹۵۰ شرکت زیمنس شروع به ساخت تجهیزات برقی و الکترونیکی نظیر کامپیوتر، انواع نیمه هادی‌ها و لوازم خانگی (ماشین لباسشویی) کرد. در سال ۱۹۶۶ شرکت زیمنس و مجموعه سایر شرکت‌های تابعه آن با هم ادغام شدند و رسما شرکت SIEMENS AG امروزی را پدید آوردند.

 • در سال ۱۹۸۰ زیمنس برای اولین بار مبادله تلفنی دیجیتالی را تولید کرد و موفق شد در سال ۱۹۸۸ مسئولیت شرکت‌های حمل و نقل هوایی، راداری و کنترل ترافیک را به عهده گیرد (SIEMENS Plessey)
 • در سال ۱۹۹۱ زیمنس با خرید شرکت Nixdorf Computer به تولید کامپیوترهای شخصی روی آورد.
 • در سال ۱۹۹۴ شرکت زیمنس طی قراردادی اقدام به ساخت و تولید قطارهای برقی برای سیستم حمل و نقل ریلی سنگاپور کرد.
 • در اکتبر ۱۹۹۷ شرکت خدمات مالی زیمنس (SFS) تاسیس شد تا به عنوان یک مرکز صلاحیت برای امور مالی و به عنوان مدیر ریسک‌های مالی در زیمنس فعالیت کند.
 • در سال ۲۰۰۰ زیمنس رسماً به بازار تولید محصولات مهندسی پزشکی روی آورد و توانست راهکارهایی را در حوزه تجهیزات پزشکی و بیمارستانی ارائه دهد. همچنین در این سال با خرید بخش تلفن‌های همراه شرکت Bosch وارد صنعت تولید موبایل گردید.

فعالیت‌های شرکت زیمنس siemens در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱

 • در سال ۲۰۰۱ شرکت زیمنس با سرمایه گذاری مشترک با شرکتی فرانسوی فعالیت خود را در صنایع هسته‌ای آغاز کرد.
 • در سال ۲۰۰۴ زیمنس شرکت انرژی باد Bonus Energy دانمارک را خرید و وارد صنعت انرژی های نو با نام نام تجاری SIEMENS Wind Power شد.
 • در سال ۲۰۰۵ زیمنس برای اولین بار تلفن همراه با پشتیبانی واقعی از GPS را روانه بازار کرد. اما به دلیل زیان‌های مالی فراوان در تولید تلفن‌های همراه نهایتاً در همین سال کل سهام شرکت خود را به شرکت تایوانی BenQ فروخت و عملاً از این بازار فاصله گرفت.
 • در آگوست سال ۲۰۰۸ زیمنس سرمایه گذاری ۱۵ میلیون دلاری را در شرکت برق آراوا(Arava Power) پایه ریزی کرد. پیتر لاستر، رئیس و مدیرعامل شرکت زیمنس AG در بیانیه مطبوعاتی که در آن ماه منتشر شد، گفت: “این سرمایه گذاری گام بعدی دیگری در تقویت بیشتر فن‌آوری‌های سبز و پایدار ما است. زیمنس اکنون ۴۰٪ سهام این شرکت را در اختیار دارد.
 • در ژوئن سال ۲۰۰۹ شرکت مخابراتی زیمنس با نام Siemens Nokia اقدام به فروش تجهیزات مخابراتی پیشرفته با قابلیت رهگیری و نظارت بر ارتباطات از را دور را به کشور ایران کرد.
فعالیت های شرکت زیمنس siemens
فعالیت های شرکت زیمنس siemens

برخی از فعالیت‌های شرکت زیمنس siemens از ۲۰۱۱ تا به امروز

 • در سپتامبر ۲۰۱۱، زیمنس که مسئولیت ساخت ۱۷ نیروگاه هسته‌ای موجود آلمان را بر عهده داشت، اعلام کرد که به دنبال فاجعه فوکوشیما و تغییرات بعدی در سیاست انرژی آلمان، از بخش هسته‌ای خارج خواهد شد. پیتر لوچر، رئیس اجرایی زیمنس از برنامه این شرکت برای ورود به فن‌آوری‌های انرژی تجدید پذیر حمایت کرده و آن را “پروژه قرن” نامید و گفته که هدف آنها دستیابی به ۳۵٪ از منابع تجدید پذیر انرژی تا سال ۲۰۲۰ خواهد بود.
 • در سال ۲۰۱۴ شرکت زیمنس با هزینه یک میلیارد پوند واحد ساخت و تولید توربین‌های گازی و کمپرسور را از شرکت رولز – رویس خریداری کرد و این صنعت را نیز به رده محصولات خود اضافه کرد.
 • در سال ۲۰۱۹ زیمنس با کشور عراق قراردادی را جهت تاسیس دو نیروگاه تولید برق در این کشور منعقد کرد. این قرارداد به نوعی زمینه توسعه فعالیت‌های زیمنس در این کشور و سایر کشورهای حوزه خاورمیانه را فراهم می سازد.
 • در حال حاضر دفتر مرکزی زیمنس در مونیخ آلمان مستقر است و فعالیت آن در حدود ۱۹۰ کشور جهان و تقریباً با ۲۸۵ مرکز تولیدی توسعه یافته است. این شرکت طبق آمارها تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۶۰ هزار نیرو و کارمند در سراسر دنیا دارد.
محصولات و خدمات شرکت زیمنس siemens
محصولات و خدمات شرکت زیمنس siemens

محصولات و خدمات برند SIEMENS زیمنس

شرکت زیمنس در طول سال‌ها فعالیت در حوزه صنعت برق محصولات و تولیدات بسیار وسیع و متنوعی را داشته است. این محصولات را می‌توان در حوزه‌های اتوماسیون صنعتی و ساختمانی، انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، تجهیزات مخابراتی، صنایع روشنایی (با تاسیس و همکاری شرکت SIEMENS- OSRAM)، محصولات پزشکی و لجستیک (حمل و نقل) بر شمرد. از اینجا می‌توانید لیست قیمت محصولات برق صنعتی زیمنس را ببینید.

از جمله محصولات شرکت زیمنس می توان به کلید هوایی زیمنس ، کنتاکتور زیمنس ، کلید اتوماتیک زیمنس و … اشاره کرد.

فعالیت شرکت زیمنس siemens در حوزه تجهیزات هوشمندسازی ساختمان

از سال ۱۹۹۸ تا کنون شرکت زیمنس تمرکز ویژه‌ای را در فن‌آوری‌های ساختمانی و سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان‌ها داشته است. این شرکت محصولات هوشمندسازی ساختمان را تحت استاندارد بین المللی KNX و با نام تجاری GAMMA Instabus تولید و روانه بازار می‌کند.

این محصولات با شعار دست‌یابی به مصرف بهینه انرژی، راحتی و آسایش بیشتر و محیطی سالم و ایمن ساخته می‌شوند. به کمک این نوع محصولات امکان کنترل و نظارت بر سیستم‌های روشنایی، تهویه مطبوع (سرمایش/ گرمایش) و تجهیزات حفاظتی از تابش نور خورشید به راحتی امکان پذیر است.

کمپانی بزرگ زیمنس محصولات KNX خود را با نام تجاری GAMMA Instabus در بازار سیستم‌های هوشمند عرضه می‌کند. محصولات GAMMA طیف وسیعی از تجهیزات هوشمند مورد نیاز در یک ساختمان از ویلایی و مسکونی گرفته تا تجاری و اداری را شامل می‌شوند.

همچنین برند زیمنس نگاهی تخصصی به محصولات کنترلی برای تاسیسات مکانیک و موتورخانه دارد. برای همین رده تخصصی از این محصولات را با نام Synco روانه بازار کرده است. این محصولات شامل سنسورهای حرفه ای دما و کنترلرهای هوشمند موتورخانه هستند.

این برند جهانی به منظور آموزش نیروهای متخصص اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی متعدد از سطوح مقدماتی تا پیشرفته کرده است که آنها را با نام Training GAMMA معرفی می‌کند. این دوره‌های آموزشی موضوعات هوشمندسازی را به صورت تئوری و عملی آموزش می‌دهند و در پایان دوره‌ها گواهینامه‌های بین المللی اعطا خواهد شد. همچنین کیت‌های آموزشی این شرکت نیز با نام تجاری GAMMA Training Kit زمینه را برای آموزش بهتر محصولات هوشمند فراهم ساخته و امکان تهیه آنها برای علاقه‌مندان وجود دارد.

رده بندی کلی محصولات هوشمند شامل موارد زیر است:

 • کنترلرهای سوئیچ و دیمر (Dim) برای سیستم‌های روشنایی
 • محصولات کنترلی ویژه جهت حفاظت در برابر تابش خورشید (سایبان و پرده برقی، مگنت درب و پنجره، سنسور نور و…)
 • کلیدهای هوشمند چندمنظوره با طراحی‌های جذاب و کاربر پسند
 • انواع نمایشگرها و پنل‌های لمسی دیواری
 • تجهیزاتی حرفه‌ای جهت کنترل سیستم‌های سرمایش/ گرمایش و هواسازها
 • سرورهای هوشمند تحت شبکه IP جهت کنترل و نظارت بر سیستم از طریق نرم افزارها و رابط‌های گرافیکی
 • انواع رابط‌های مختلف جهت اتصال پروتکل‌های گوناگون به سیستم KNX نظیر DALI, BACnet, IP, PLC LOGO
 • سیستم‌هایی تخصصی جهت مدیریت هوشمند تاسیسات مکانیک و موتورخانه (از رده محصولات Synco)
سفارش محصولات زیمنس siemens
سفارش محصولات زیمنس siemens

سخن انتهایی در مورد شرکت زیمنس siemens

حقیقتاً برند زیمنس یکی از بهترین و با کیفیت ترین تولیدکنندگان محصولات هوشمندسازی ساختمان است و لذا هوشمندسازی کامل یک ساختمان با این برند معتبر آلمانی هزینه گزافی خواهد شد. اما می‌توان هوشمندانه بهترین و شاخص‌ترین محصولات زیمنس را با سایر برندها ترکیب کرد و پروژه‌ای ایده آل را بوجود آورد.

برای دریافت مشاوره از کارشناسان الکتروشایلی می‌توانید از قسمت تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نوزده =

فهرست مطالب

021-66170063

واحد فروش / فنی

0912-6398961

واحد فروش / واتساپ

021-66170064

واحد فروش / فنی

0910-7249074

واحد فروش / واتساپ