fa
fa
fa فارسی
[df-form]
[dm-page]

شنت میتر چیست !؟

در اینجا قرار است یاد بگیریم شنت میتر چیست. شنت به بیان ساده یک مقاومت دارای ارزش بسیار پایین (اغلب کمتر از یک اهم) است که برای کمک به اندازه گیری جریان استفاده می‌شود. از اینجا میتوانید 5 روش پیشنهادی برای انتخاب اینورتر مناسب را بخوانید.

همانطور که در شکل نشان داده شده است، مقاومت شنت RSH به صورت موازی با یک میتر قرار داده شده که این مقاومت برای کاهش حساسیت آن با یک مقدار شناخته شده است. شنت (Shunt Meter) با دور زدن و یا “منحرف کردن” بسیاری از جریان‌های در اطراف میتر، این عمل را انجام می‌دهد؛ بنابراین مقاومتی که در قسمت جلوی شنت وجود دارد، اجازه می‌دهد تا شما یک اندازه گیری استاندارد داشته باشید، مانند ۰ الی ۱ میلی متر، و برای نمونه تبدیل آن به ۰ الی ۲۰ آمپر.

 

استفاده از مولتی متر‌های مدرن برای اندازه گیری جریان می‌تواند گاهی اوقات مشکل باشد. بسیاری از این میتر‌ها تنها قادر به اندازه گیری تا یک آمپر هستند. با این حال، ممکن است پروژه طراحی رسم دستگاه ۱۱۲ ولت DC خیلی بیشتر از این‌ها به طول انجامد. اگر شما تا کنون فکرخرید یک شنت تجاری برای حل مشکل را داشته اید، می‌دانید که با چه هزینه زیادی می‌توان آن‌ها را تهیه کرد. شنت تجاری، در حالی که بسیار دقیق هستند، اغلب هزینه‌ای بیش از پروژه‌هایی که آن‌ها اندازه گیری می‌کنند را به خریدار تحمیل می‌کنند.

با این حال، یک جایگزین بهتر و ارزان‌تر که به خوبی در بیشتر مواقع کار خواهد کرد وجود دارد: با تنها چند سنت به ارزش سیم یا صرف هزینه‌ای کم و کمی دانش فنی، شما می‌توانید خودتان، شنت مورد نیاز خود را بسازید، زیرا ساخت دستی آن، تنها چند دقیقه طول می‌کشد.

شنت میتر
شنت میتر

شنت میتر (Shunt Meter):

قبل از اینکه شما بتوانید یک شنت بسازید، شما باید یک شنت میتر (Shunt Meter) مناسب پیدا کنید. مازاد بر آن، میتر‌های آنالوگ را می‌توان در hamfests یا منابع سفارش پستی تنها با چند دلار تهیه نمود، و آن‌ها شنت میتر‌های بسیار عالی می‌سازند. در هنگام انتخاب یک میتر، سعی کنید به اندازه ۰ الی ۱ میلی آمپر در شرایط فیزیکی خوب و استاندارد، با مقیاس مناسب دقت داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر شما نیاز به میتر جهت خواندن ۱۰ آمپر در مقیاس کامل دارید، باید یک میتر ۰ الی ۱ میلی آمپر را انتخاب کنید. اگر شما نیاز به خواندن تمام عیار ۳۰ آمپر را دارید، یک میتر ۰ الی ۳ میلی آمپر را انتخاب کنید. به این ترتیب کار آسان است! برای ایجاد یک شنت (Shunt، شما باید مقدار مقاومت داخلی میتر خود را بدانید. بنابراین، واحدی که دارای مقاومت داخلی آن بر روی آن چاپ شده است، را انتخاب نمایید، این مقدار، به احتمال زیاد با حروف کوچک بر روی میتر و یا در پشت در نزدیکی پایانه آن قرار دارد.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جهت مشاهده جدید ترین لیست های قیمت و راهنمایی خرید بهترین برندهای برق صنعتی شماره خود را در فرم زیر وارد و ارسال نمایید